Sustainability Consultant

Pantarein BV

Haacht Remote

Full time

Consultancy

Mar 14

Kan je niet wachten om meer impact te hebben op de wereld? Bij Pantarein zoeken we ervaren Sustainability Consultants om ons team te versterken!

Bij Pantarein helpen we bedrijven om hun voetafdruk te verkleinen en zoveel mogelijk waarde te creëren voor bedrijf, mens en planeet. Met de ontwikkeling en implementatie van ESG-strategieën, duurzaamheidsrapportering, storytelling en educatie ondersteunen we bedrijven om écht progressie te maken in hun transitie. Omdat onze klantenportefeuille groeit, breiden we ons team uit.

Jouw rol

Betere toegang tot investeerders, behoud van klanten, het aantrekken van talent, nieuwe Europese wetgeving: bedrijven die niet kopje onder willen gaan, zetten vandaag in op duurzame verandering en op transparantie. Jij helpt onze klanten met die strategische stappen.

Meer specifiek zal je:

 • as-is analyses en benchmarkstudies uitvoeren (waar staat het bedrijf vandaag op het vlak van ESG en hoe verhoudt het zich tot zijn concurrenten)
 • de ESG-impacts, -risico’s en opportuniteiten van onze klanten in kaart brengen
 • hun stakeholders raadplegen en materialiteitsanalyses uitvoeren
 • workshops op C-niveau leiden om commitments en targets te definiëren
 • KPI’s opzetten om de progressie te monitoren
 • samen met de klant ESG-actieplannen ontwikkelen om de organisatie en bedrijfsvoering te verduurzamen
 • het proces rond duurzaamheidsrapportage opzetten en coördineren
 • opleidingen en workshops rond ESG en duurzame implementatie geven
 • onze business mee ontwikkelen door actief klanten aan te spreken en samen met hen nieuwe ESG-trajecten te ontwikkelen

Afhankelijk van je voorkennis en interesse kan de focus van je job liggen op specifieke topics zoals bv. CO2-roadmapping, due diligence, biodiversiteit, circulaire economie, data en dashboarding … of op projectmanagement, consultancy of business development.

Je overtuigt ons met de volgende vaardigheden:

 • Je bent gepassioneerd door de transitie naar een koolstofarme economie, net als alle Pantarein-collega’s.
 • Je hebt meerdere jaren ervaring in ESG, hetzij als consultant, hetzij in een ander bedrijf.
 • Je bent bekend met belangrijke duurzaamheidsconcepten, certificaten en accreditaties. Ook met de EU Green Deal en meer specifiek de EU-taxonomie, CSRD, ESRS en GRI ben je zeer vertrouwd.
 • Je volgt nieuwe evoluties in ESG en de Green Deal op de voet en verdiept je met plezier in dit snel groeiende domein.
 • Je hebt sterke mondelinge en schriftelijke communicatieve vaardigheden in het Nederlands en Engels. Frans is een pluspunt.

Ben je momenteel actief in ESG of duurzaamheid, maar wil je meer impact hebben door bij een veel gevraagd ESG-consultancybedrijf te werken? Houd je ervan verschillende bedrijven in verschillende sectoren te ondersteunen en zo de transitie te versnellen? Ben je ambitieus en intrinsiek gedreven door de koolstofarme economie van de toekomst? Dan is Pantarein misschien wel dé plek voor jou!

We kijken er nu al naar uit om je te leren kennen! Aarzel niet om contact op te nemen met Katelijne Norga op 0473 37 18 75 als je vragen hebt over deze boeiende job. Solliciteer voor 5 april via jobs@pantarein.be.

Apply for this position Back to job

You must be logged in to to apply to this job.

Apply

Your application has been successfully submitted.

Please fix the errors below and resubmit.

Something went wrong. Please try again later or contact us.

Personal Information

Profile

View resume

Details

Pantarein BV

We build sustainable stories

{{notification.msg}}